Головна  →  Безбар'єрність. Департамент промисловості та розвитку підприємництва  →  Економічна безбар'єрність. Сприяння зайнятості різних категорій населення

 

І. Загальні положення.

Економічна безбар’єрність – це забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.

Тобто всі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю.

Безбар’єрне середовище – це простір необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного.

Крім того, до забезпечення безбар’єрності належить комплекс заходів і практик, які допоможуть працевлаштувати представників вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, пенсіонерів, студентів без досвіду роботи, вагітних жінок і батьків у декреті. Серед них: впровадження програм професійної підготовки та кар’єрної орієнтації; навчання фінансової грамотності; розвиток підприємницької культури; надання консультаційної підтримки; створення додаткових можливостей для дистанційної роботи тощо.

Статтею 43 Конституції України кожному громадянину гарантується право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом України «Про зайнятість населення», відповідно до частини 2 статті 6 якого реалізація права на вибір місця, виду діяльності та роду занять здійснюються шляхом: самостійного забезпечення особою своєї зайнятості; звернення з метою працевлаштування до роботодавця; за сприяння центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції; за сприяння суб’єкта господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про зайнятість населення» сприяння громадянам у підборі підходящої роботи, а також забезпечення надання соціальних послуг та виплата матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» належить до завдань та функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальних органів.

 

ІІ. Контакти Київського міського центру зайнятості та його управлінь.

У місті Києві зазначені функції здійснює Київський міський центр зайнятості (вул. Жилянська, 47-б, (044) 244-94-59, електронна адреса: [email protected]) та його управління.

 

Назва управління та прізвище керівника

Адреса

Контактний телефон

Електронна адреса

Голосіївське управління

Павленко Анна Валеріївна

вул. Юлії Здановської, буд. 10

м. Київ, 03040

(067) 520-74-28

[email protected]

Дарницьке управління

Ліфиренко Олена Леонідівна

вул. Заслонова, буд. 22

м. Київ, 02099

(067) 520-70-84

[email protected]

Деснянське управління 

Пономаренко Ірина Іванівна

вул. Каштанова, буд. 7

м. Київ, 02225

(067) 520-73-25 

[email protected]

Дніпровське управління 

Кучменко Олена Леонідівна

вул. Ентузіастів, 9-в

м. Київ, 02154

(067) 520-73-29

[email protected]

Оболонське управління

Кононенко Сергій Олексійович

вул. Петра Панча, буд. 7- б

м. Київ, 04201

(067) 520-74-58

[email protected]

 

 

Подільське управління 

Шуліка Оксана Анатоліївна

вул. Івана Виговського, буд. 20-а

м. Київ, 04136

(067) 520-74-46

[email protected]

Святошинське управління

Тараненко Тетяна Миколаївна

вул. Гната Юри, 14-б

м. Київ, 03148

(067) 520-73-97

[email protected]

Центральне управління Захарчук Лариса Михайлівна

вул. Жилянська, 47-б

м. Київ, 01033

   (067) 520-74-53

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З метою забезпечення якісного та оперативного інформування громадськості щодо надання соціальних послуг службою зайнятості працює Інтернет-ресурс Державної служби зайнятості з використанням сучасних інформаційних технологій «Єдине соціальне середовище зайнятості» (https://www.dcz.gov.ua/).

Основні переваги сайту – зручний та швидкий пошук вакансій та резюме, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги», аналітична та статистична інформація про ринок праці та діяльність служби зайнятості, можливість пройти профорієнтаційне тестування для визначення своїх здібностей до того чи іншого виду професійної діяльності тощо.

Перелік суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців, розміщений за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/perelik-subyektiv-gospodaryuvannya.

Відслідковувати актуальні вакансії також можливо в реальному часі у телеграм-каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості» за посиланням: https://t.me/worknowdcz або скориставшись сайтом https://www.work.ua/jobs-kyiv/, https://www.work.ua/jobs-kv/, попередньо обравши у пошуку місто Київ та бажану посаду.

 

ІІІ. Послуги служби зайнятості незайнятому населенню, в тому числі вразливих категорій. 

В управліннях Київського міського центру зайнятості створена можливість для безперешкодного отримання громадянами послуг з підбору і пошуку підходящої роботи, профорієнтації та профконсультації.

В управліннях КМЦЗ ознайомлять з усіма послугами, що надаються незайнятому населенню та допоможуть підібрати підходящу роботу із загальної бази вакансій із урахуванням побажань, досвіду роботи, рівня освіти відповідно до потреб роботодавців у кандидатурах на заявлені вакансії.

Реєстрація безробітних

Послуги громадянам

При зверненні осіб з інвалідністю до служби зайнятості міста Києва здійснюється адресний підхід до кожної людини, зважаючи на рівень необхідної медичної та трудової реабілітації, та потреб роботодавців. Клієнти з інвалідністю отримують весь комплекс соціальних послуг з урахуванням рекомендацій довідок до акту огляду МСЕК та індивідуальних програм реабілітації.

Особливості працевлаштування осіб з інвалідністю

Щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб

IV. Програми для працевлаштування вразливих категорій населення.

У минулому році внесені зміни до законодавства про зайнятість та впроваджено низку урядових ініціатив, спрямованих на подолання кризових явищ на сучасному ринку праці. Активні програми направлені на збереження існуючих робочих місць, підвищення конкурентоздатності працівників, зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць та забезпеченні роботою вразливих категорій громадян.

Існуючі механізми реалізації активних програм передбачають компенсаційні виплати роботодавцям як за працевлаштування зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості відповідної категорії (внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, учасники бойових дій, особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років, тощо), так і вже прийнятих на роботу ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО

Компенсація за ВПО

Компенсація за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю

Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних

Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця

Компенсація частини фактичних витрат роботодавця за працевлаштування на нові робочі місця (чинна з 01.01.2024)

 

 

 

 

Версiя для друку

 

Програма фінансово - кредитної підтримки
суб'єктів малого та середнього
підприємництва у м. Києві